Європа буде боротись зі зміною клімату.

  • Головна
  • Європа буде боротись зі зміною клімату.

Європа буде боротись зі зміною клімату.

 

За повідомленням DW Єврокомісія (ЄК) у середу представила масштабну програму із боротьби зі зміною клімату, метою якої є скорочення до 2030 року викидів CO2 у Європейському Союзі не менше ніж на 55% порівняно з базовим рівнем 1990-х рр.

Програма, що отримала назву Fit for 55, передбачає активніше використання європейськими компаніями та домовласниками чистих технологій, зокрема відновлюваних джерел енергії та електромобілів.

Запропоновані заходи покликані скоротити викиди в усіх сегментах європейської економіки, включаючи виробництво електроенергії, автомобільний і житловий сектори, а також судноплавство, авіацію та сільське господарство.

Ключові напрямки реформи:

1)Розширення торгівлі вуглецевими квотами;

2)Виробництво 40% енергії у ЄС з ВДЕ до 2030 року.

3)Впровадження механізму транскордонного вуглецевого регулювання (ТВР), що передбачає стягнення зборів із імпортованих ЄС товарів залежно від їхнього вуглецевого сліду.

4)Запровадження більш жорстких стандартів для нових автомобілів щодо викидів СО2;

5)Заборона на продаж нових авто з дизельними та бензиновими двигунами до 2035 року;
Крім того, будуть запроваджені правила, покликані підвищити доступність зарядкових станцій і стимулювати споживачів до переходу на електромобілі.

«В рамках зусиль в галузі “зеленої” трансформації, Україні варто подумати про ухвалення дорожньої карти, яка направлятиме її зусилля зі створення ефективної системи торгівлі викидами з правильною ціною на вуглець», – сказав віце-президент Європейської Комісії з міжвідомчих відносин та прогнозування Марош Шефчович.

В Україні Міністерство інфраструктури пропонує з 2030 року заборонити ввезення до країни дизельних і бензинових автомобілів.

От тільки зарядних станцій для зарядки електромобілів в Україні поки що критично не вистачає, та й для зменшенням рівня забруднення від великих виробництв поки що недостатньо зусиль і від держави і від виробників.

За матеріалами: ZeFacTy