Хімзавод на Вінниччині зобов’язали сплатити 150 мільйонів за шкоду довкіллю

  • Головна
  • Хімзавод на Вінниччині зобов’язали сплатити 150 мільйонів за шкоду довкіллю

Хімзавод на Вінниччині зобов’язали сплатити 150 мільйонів за шкоду довкіллю

Держекоінспекція висунула претензію розташованому на Вінниччині ТОВ «Укрхімресурс» про відшкодування завданих довкіллю збитків на 150 млн грн.

Про це у Фейсбуці повідомив голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований, передає Укрінформ.

«Державна екологічна інспекція розрахувала збитки за шкоду довкіллю, які повинно сплатити підприємство ТОВ «Укрхімресурс» на Вінниччині! Сума складає майже 150 мільйонів гривень», – повідомив Мальований.

Він зазначив, що підприємство на своїй земельній ділянці в м. Калинівка створило шламосховище, яке складається з 13 ставків. Там зберігають відходи, що містять гудрон, а він належить до категорії небезпечних. В результаті земля площею 1,1 тис. кв. м. була засмічена.

Як уточнив Мальований, зазначені порушення виявила Держекоінспекція під час позапланової перевірки в червні 2021 року. Також з’ясувалося, що об’єкти ТОВ «Укрхімресурс» не мають оцінки впливу на довкілля щодо операцій поводження з небезпечними відходами. Це є грубим порушенням природоохоронного законодавства.

Відтак, ДЕІ пред’явила підприємству претензію про відшкодування суми збитків, завданих довкіллю, для добровільної сплати в місячний термін. Наразі також спрямовано позов до Вінницького окружного адміністративного суду про припинення діяльності підприємства до усунення порушень.

За матеріалами: УкрІнформ