У Тернополі озеро очистили штучно заселені водорості

  • Головна
  • У Тернополі озеро очистили штучно заселені водорості

У Тернополі озеро очистили штучно заселені водорості

Покращення показників прозорості та якості води спостерігається на міській водоймі Тернополя через сприятливу дію заселених тут водоростей.

«Спільно з екологами розробили програму, яка розрахована на кілька років, для комплексної очистки та зариблення ставу. Зокрема, збудовано новий дощовий колектор з системою механічного очищення, відновлено роботу аераційних фонтанів, які наповнюють воду додатковим киснем, проведено механічну очистку та поглиблення дна озера. Також у цьому році ми використали спеціальні водорості хлорели та сценедесмусу, які очищують воду від шкідливих елементів. І є результат – озеро стало чистішим, немає цвітіння та неприємного запаху води», – зазначає міський голова Тернополя Сергій Надал.

Також повідомляється, що завершальним етапом очищення Тернопільського ставу буде додаткове зариблення водойми, яке заплановано цієї осені.

На основі оригінальних наукових розробок, отриманих і запатентованих молодими вченими лабораторії екотоксикології і біомониторингу Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, успішно апробовано метод альголізації процесу біотехнологічного розмноження та вселення у водойму оригінальних штамів водоростей і вищих видів рослин.

Це дозволило не тільки призупинити «цвітіння води», але й використовувати її для рекреаційного, комунально-побутового та рибогосподарського призначення.

За даними: УкрІнформ