З початку року рослинному світу України завдали збитків на понад ₴200 мільйонів

  • Головна
  • З початку року рослинному світу України завдали збитків на понад ₴200 мільйонів

З початку року рослинному світу України завдали збитків на понад ₴200 мільйонів

За січень-липень 2021 року порушники екологічного законодавства завдали збитків рослинному світу України на понад 200 мільйонів гривень.

Про це сказав голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований, повідомляє пресслужба Державної екологічної інспекції.

“За фактами вирубування лісу, незаконного лісокористування, порушення вимог пожежної безпеки у лісах та знищення червонокнижних рослин складено понад 2,7 тисячі адмінпротоколів. Тобто, сума збитків за одне порушення в середньому становила понад 70 тисяч гривень”, – розповів Мальований.

За його словами, шкода, завдана довкіллю, має довготривалі наслідки, і висаджування нових дерев чи рослин не допоможе відновити систему до її початкового стану.

Мальований наголосив, що досягнення ефективнішого захисту лісових насаджень стане можливим і завдяки посиленню екологічного контролю шляхом ухвалення законопроєкту №3091. Наразі інспектори часто стикаються з недопусками у лісгоспи, де відбуваються незаконні рубки. Проєктом закону пропонується підвищити штраф за це порушення з 765 гривень до 600 тисяч – 1,8 мільйона гривень.

“На сьогодні штраф за порубку чи пошкодження дерев становить 2550-5100 гривень для посадових осіб. Натомість нелегально знищена деревина продається на десятки мільйонів гривень. Підвищення штрафів дозволить більш ефективно протидіяти таким злочинам”, – додав Мальований.

Як повідомлялося, 15 липня 2021 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про державний екологічний контроль (№3091).

За матеріалами:УкрІнформ