Дитячий табір в Ірпінській громаді
Мета проекту – покращити психосоціальну підтримку внутрішньо переміщених дітей та їхню інтеграцію до місцевих громад, забезпечення психологічної підтримки для дітей, а також залучення до активної допомоги батьків і педагогів, представників місцевих громад.
Ірпінська громада зазнала нищівного впливу російської агресії з перших днів війни. Тимчасова окупація Ірпеня тривала з 5 до 28 березня. За цей час у громаді була справжня гуманітарна катастрофа, вбито сотні людей, ще більше осіб зазнали насильства. За менше ніж місяць окупації, у громаді знищено близько 75 % інфраструктури, зокрема пошкоджена кожна школа, рашисти зруйнували практично всі заклади освіти. У громаді активно ведуться роботи по відновленню інфрастуктури, але на це потрібний час. А реабілітація та забезпечення освітнього середовища для дітей потрібні були якнайшвидше. Саме тому було організовано Еко-табір, програма якого була комплексною і включала декілька блоків за наступною тематикою: Сила землі, Сила біорізноманіття, Сила води, Сила духу, Сила взаємодії та підтримки. Під час табору діти дізналися багато нового про природу рідного краю; опанували ряд цікавих екологічно дружніх видів діяльності, наприклад готували корисні солодощі; грали у цікаві екоігри; займалися творчістю, наприклад ліпили з глини та малювали квітами; та просто весело і якісно провели час, що було не менш важливим. Всі вищезазначені активності мали терапевтичний ефект для відновлення після пережитого стресу, і служили ефективним середовищем для розвитку та навчання дітей. Потужний ефект екотерапії полягає у відновленні здоровʼя через спілкування з природою, яка полягає не тільки у значному поліпшенні фізичного та психічного стану дітей, але й у підвищенні їх інтелектуальних здібностей. Окрім терапевтичного та освітнього ефекту, екотерапія дозволяє також сформувати у дітей відчуття єднання з природою та відповідального ставлення до довкілля.
Табір проводився за активної участі Екоцентру у с. Дмитрівка, який було створено ГО «ЕКО-РОЗВИТОК» за підтримки Програми малих грантів Глобального екологічного фонду як платформу для обміну та поширення досвіду, започаткування та впровадження кращих екологічних практик, розбудови спроможності та навчання молоді, представників громадськості та інших. В рамках Еко-табору 40 дітей відвідали Екоцентр та познайомилися з його діяльністю.