ВР відхилила законопроєкт щодо зменшення промислового забруднення

  • Головна
  • ВР відхилила законопроєкт щодо зменшення промислового забруднення

ВР відхилила законопроєкт щодо зменшення промислового забруднення

Верховна Рада відхилила законопроєкт “Про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності” (№4167).

За ухвалення проєкту закону у повторному першому читанні проголосували лише 193 народні депутати за мінімально необхідних 226.

“Рішення не прийнято. Закон відхилено”, – сказав Голова Верховної Ради Дмитро Разумков.

Законопроєктом встановлювався новий формат діалогу держави, бізнесу та громадськості у питаннях зменшення промислового забруднення.

Так, проєктом встановлювалися інтегровані підходи у питаннях дозвільної діяльності та контролю забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності на основі застосування найкращих доступних технологій та методів управління згідно з Директивою 2010/75/ЄС про промислові викиди.

Окрім цього, проєкт закону передбачав зміну підхід до здійснення замірів та розрахунків викидів забруднюючих речовин – з прив’язкою, наприклад, не до конкретної труби, з якої іде дим, а до технології, за якої не можна викинути більше, ніж заплановано.

Також законопроєкт передбачав встановлення вимог щодо застосування підприємствами найкращих доступних технологій та методів управління.

21 травня парламент на повторному першому читанні не зміг ухвалити відповідний законопроєкт, після чого він був переданий на доопрацювання у профільний комітет.

За матеріалами: УкрІнформ